Co-working irodát nyit a Pannon Egyetem

ET-PRG-2022/317053 Kreatív és digitális kompetencia központ kialakítása a Pannon Egyetem bázisán.

A Pannon Egyetem nem csak Veszprém, de a Bakony – Balaton régió meghatározó szereplője, amely nemzetközi jelentőségű oktatási és kutatási tevékenysége mellett aktív szerepet tölt be a régió társadalmi – gazdasági fejlődésében, a régiós életminőség és versenyképesség fejlesztésében.

A Pannon Egyetemen az ET-PRG-2022/317053 azonosító számú „Kreatív és digitális kompetencia központ kialakítása a Pannon Egyetem bázisán„ elnevezésű pályázat keretében az Emberközpontú Digitális Valóság Kutató Központra építve kialakítunk egy olyan kompetencia központot, amely a Pannon Egyetem kutatói és fejlesztői mellett nemzetközi hatókörű pályázati és ösztöndíj rendszeren keresztül nemzetközi kutatók, fejlesztők bevonásával képes lesz a CODE tartalom- és programfejlesztő tevékenységéhez aktívan kapcsolódni, annak részesévé válni.

A projekt keretében a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériummal közösen Co-working irodát hozunk létre Veszprémben, az Óváros téren, amely várhatóan 2024. július 19-én nyit meg. A Pannon Egyetem vállalja, hogy a Co-working irodában:

• olyan tudást, szakmai és gyakorlati ismereteket ad át, mely segíti a kreatív iparban dolgozó vállalkozókat a vállalkozás indításában, fejlesztésében, az innovatív irányok kijelölésében versenyképességük hosszútávú fenntartása érdekében;
  • kompetenciafejlesztő képzéseket, tréningeket és tanácsadást tart;
  • üzleti és vállalkozásfejlesztéshez kapcsolódó coaching szolgáltatás nyújt;
  • ismeretterjesztő előadásokat, meet-upokat, hagyományos és interaktív kiállításokat szervez;
  • EKF –alapú Önkéntes Programjához kapcsolódó programokat szervez;
  • a középiskolások körében a kreatív ipart, az ehhez kapcsolódó szakmákat, tevékenységeket és újdonságokat élményszerűen bemutatja, a pályatudatosságot erősíti;
  • bemutatja, ismerteti a 3D nyomtató használatát;
  • pályaorientációs tanácsadást nyújt.

A projekt céljaihoz illeszkedő témakörben 3 rendezvényt szervezünk (Kreatívipari workshop, 24 órás programozási verseny, SSRM nemzetközi nyári egyetem – Summer School on Remote Sensing and Microscopy Image Processing), illetve a Google Streetview szolgáltatásának segítségével online bejárhatóvá tesszük a Pannon Egyetem alsó kampuszát. A digitalizációhoz és a kreatív iparhoz kapcsolódóan két stratégiában megfogalmazzuk a Pannon Egyetem szerepét, fejlesztési lehetőségeit, valamint adatvizualizációs, mesterséges intelligencia, digitális valóság és kreatívipari területeken új képzéseket tervezünk meg.