Tekergés a Tekeres-völgyben

A kellemes tavaszi időnek köszönhetően ragyogó napsütésben vághattak neki 2024. május 25-én, szombaton a túrázni vágyók az Eötvös Károly Könyvtár és az idén 75 éves Pannon Egyetem által megszervezett kicsit több, mint 10 kilométer hosszú távnak a könyvtártól a Tekeres-völgyig.

Nagyné Kozma Ildikó klímareferens, nyugdíjas tanár irányításával a túra még a Veszprémben élők számára is tartogatott meglepetéseket. Nemcsak a volt művelődési központtól nem messze található száz évnél is idősebb tiszafát csodálhatták meg a kirándulók a Dózsa György utcában, de az Endrődi lakótelepről egy eldugott, vadregényes kis ösvényre térve a 230 millió éve itt élt tengeri lényekkel is megismerkedhettek, mely őslényeket még önkéntesek festettek az alagút falára, melyet ma Halagút néven emlegetnek. A Kiskuti Csárdánál tett rövid pihenő után Veszprém korábbi határkövét célozta meg a 29 főből álló jó hangulatú csapat. A Tekeres-völgyben a természetjárók által gyakran játszott bizalmi játékkal töltötték a pihenőidőt. Hazafelé a Laczkó Dezső forrásnál mindenki megtöltötte kulacsát és kinyújtóztatták tagjaikat a túravezető által bemutatott légzőgyakorlatok segítségével.

A túra a Közösségek Hete program keretében valósult meg.

Szöveg: Kovács Anita (PE), fotók: Oros Sándor (EKK)