Új kihívások és lehetőségek a Pannon Egyetem Humántudományi Karán – Interjú Bodnár Évával

Névjegy: 

Supply Chain Manager az STI Petőfi Nyomdánál, a Pannon Egyetem MBA mesterképzési szakán végzett 2021-ben.

MBA mesterszakon végeztél a Gazdaságtudományi Karon. Hogyan emlékszel az egyetemre, a képzésre, az oktatókra?

Már több éve vezető beosztásban dolgoztam, sok mindent elértem a munkában, amikor úgy éreztem, hogy új kihívásra vágyom, fejleszteni szeretném magamat, ezért az MBA mesterszakon történő továbbtanulás mellett döntöttem. Az intézményválasztás során számomra fontos szempont volt, hogy a szokásos munka-és lakókörnyezetemből, Kecskemétről kimozduljak, viszont mindenképpen vidéki egyetemben gondolkodtam, így esett a választásom a Pannon Egyetemre, Veszprémben. Már a felvételi beszélgetés is pozitív élmény volt számomra, szimpatikusak voltak az oktatók és maga a környezet, és ez a pozitív benyomás a képzés alatt tovább erősödött. Az oktatók egyenrangú félként bántak velünk, meghallgatták a véleményünket, számos izgalmas, interaktív tanórán vettem részt. A közvetlen, támogató légkör miatt mindig úgy éreztem, hogy itt számítok, figyelnek rám és nem csak egy vagyok a sok diák közül.

Supply Chain Manager pozícióban dolgozol Kecskeméten az STI Petőfi Nyomdánál. Mit adott Neked a képzés, amelyet a munkádban is tudsz hasznosítani?

A jelenlegi pozíciómban a fő felelősségeim a termelés programozása, a stratégiai és operatív beszerzés, az alapanyagraktár 5 ezer tonna karton alapanyaggal, és a készáru-raktár kb. 10 ezer raklapnyi készlettel. Az MBA képzést hasznosnak találtam, számos területen hozátett a munkámhoz. Egyrészt megerősített abban, hogy jó úton járok a vezetői stílusomat, technikámat illetően, másrészt bővítette az ismereteimet projektmenedzsment, szervezetfejlesztés terén. Nagyon jó gazdálkodói szemlélettel ruházott fel, megtanultuk, hogyan dolgozzuk fel az adatokat és kommunikáljuk az eredményeket hatékonyan és meggyőzően a döntéshozók számára. A költségelosztási szemléletről is sokat tanultunk, és a tudásmenedzsmentet is hasznosnak éreztem. Tehát összességében egy nagyon jó és kerek tudáshalmazt kaptunk az MBA képzésen, arról nem is beszélve, hogy remek lehetőséget biztosított a szakmai kapcsolatépítésre is, hiszen szűkebb körben tanuló társaimmal jelenleg is jó barátságot tartunk fent, rendszeresen találkozunk, tartjuk a kapcsolatot és segítünk egymásnak    

Sikeres menedzserként mit tanácsolsz jelenlegi hallgatóinknak? 

Elsősorban azt tanácsolnám nekik, hogy legyenek nyitottabbak a csapatmunkára, és annak megtapasztalására, hogy milyen jó érzés egy csapat részeként együtt tervezni, dolgozni, lojálisnak lenni egy céghez. Úgy érzem, hogy ebből a generációból gyakran hiányzik az a fajta alázat, ami lehetővé tenné, hogy elfogadóbbak legyenek a különbözőségek iránt, és jobban beilleszkedjenek a környezetükbe, a csapat részévé váljanak.  Továbbá fehívnám a figyelmüket a “józan paraszti ész” fontosságára: néha lépjenek túl a részleteken, törekedjenek az egyszerű szemléletmódra, mert ez sokszor nagy segítség. Azt tanácsolnám még, hogy legyenek bátrabbak, önállóbbak. Illetve még egy dolgot kiemelnék, ami szinte már a szállóigémmé vált: “Csupán a szótárban van az elismerés és az eredmény a munka előtt.” Az életben mindig először a munka van és utána jön az elismerés, a jó fizetés, az eredmény, a “vállveregetés”.

A sport nagyon fontos szerepet játszik az életedben, szabadidődben testépítő fitneszedzőként tevékenykedsz, és sokakat segítesz abban, hogy megtalálják az egyensúlyt. Mesélnél nekünk a sporthoz fűződő viszonyodról? 

A sport mindig komoly része volt az életemnek, régen versenysportoltam, atléta voltam. Kb. 15 évvel ezelőtt egy kezdődő gerincprobléma miatt komolyabban elkezdtem foglalkozni a funkcinális edzéssel, és annyira elmélyültem a témában, annyi tudást és tapasztalatot felhalmoztam, hogy egy idő után egyre több embernek segítettem a környezetemben. Végül úgy döntöttem, hogy elvégzem az edzői tanfolyamot, és most már több, mint 7 éve heti kétszer egy kecskeméti fitness teremben tartok edzéseket. A sport nagyon fontos számomra és úgy érzem, hogy nélküle nem tudnám ilyen színvonalasan végezni a munkámat vezetőként. Nagyon sokat segít a stresszoldásban és az egészségem megőrzésében. Összességében mindig az egyensúlyra törekszem, nem hiszek csodamegoldásokban, csodapirulákban, csodagyakorlatokban, az egyensúlyban hiszek minden téren, legyen szó munkáról, magánéletről, táplálkozásról, sportról. 


Riporter: Iván Katalin

 
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

További tartalmak

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Ne maradjon le a Pannon Egyetem tartalmairól! A 75 éves jubileumi programok mellett sok más érdekességgel is igyekszünk szolgálni az öregdiák közösség és minden kedves érdeklődő számára.