Jubileumi ülőröplabda-minibajnokság a Magyar Parasport Napja alkalmából

Ülőröplabda-minibajnokságot rendeztek a Magyar Parasport Napja alkalmából a Lélekmozgató program keretében a Pannon Egyetem tornacsarnokában. Az eseményt a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) kezdeményezte.

A rendezvény megnyitóján dr. Edvy László, a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézetének igazgatója köszöntötte a VSZC Ipari Technikum diákjait abból az alkalomból, hogy az iskola a Pannon Egyetemmel együtt ünnepli idén fennállásának 75. évfordulóját.

A párhuzamosan 3 pályán zajló mini bajnokság célja nemcsak a hallgatók és diákok közös élménygyűjtése, hanem a parasport fizikai, technikai és taktikai kihívásainak megtapasztalása volt 75 percben.

Felkészítő tanárok: Kondor Viktória (VSZC Ipari Technikum), Palotai Nándor (Pannon Egyetem).