Szeptemberi programok a Humántudományi Karon a 75 éves jubileum jegyében

Kutatók Éjszakája a Pannon Egyetem Humántudományi Karán

A Pannon Egyetem Humántudományi Kara szeptember 27-én, pénteken egész napos programokkal várja az érdeklődőket a “Kutatók Éjszakája” keretében. A rendezvény két fő részre oszlik: nappali (“Day”) és esti (“Night”) eseményekre, melyek során változatos előadások, műhelyek és interaktív programok kínálnak betekintést a tudomány különböző területeibe.

Nappali programok:

• Megnyitó: A rendezvény 14:00-kor kezdődik a HTK megnyitójával, ahol Dr. Bodnár Éva dékán tart beszédet. Ezt követi egy előadás a Pannon Egyetem 75 éves történelméről a médiában.
  • Előadások és Műhelyek: A délutáni programok között szerepelnek előadások a székelyföldi otthonoktatottak problémáiról, valamint egy interaktív “LogikaLand” szabadulószoba játék is, melyhez regisztráció szükséges. Emellett előadások lesznek a zene és a kognitív képességek fejlesztéséről, valamint a fenntarthatóságról és geometriai felfedezésekről is.

Esti programok:

• Tudományos Előadások és Beszélgetések: Az esti programok 17:00-kor kezdődnek tanulásmódszertani gyakorlatokkal, majd olyan témák kerülnek terítékre, mint a Pannon Egyetem építésének története 1949-ben, vagy a Veszprémi Egyetem kulturális élete a ’70-es és ’80-as években.
  • Fenntartható Filmezés és Hollywood Története: 20:00-tól Elekes Gergő Zoltán tart előadást a fenntartható filmezésről, amely bemutatja Hollywood környezettudatos fejlődését.
  • Dokumentumfilm Vetítés: 21:30-tól “Így készült a Planet HOPE” címmel a Pannon Egyetem saját dokumentumfilmjének kulisszatitkait ismerhetik meg az érdeklődők.

Az események helyszínei változatosak, és minden korosztály számára izgalmas lehetőséget kínálnak a tudományos világ felfedezésére. Bővebb információ és részletes program a rendezvény hivatalos honlapján található: https://htk.uni-pannon.hu

Raklapfestő Verseny a Pannon Egyetem Humántudományi Karán

A Pannon Egyetem 75. évfordulóját ünnepelve izgalmas kreatív programmal várja az egyetemi közösséget és az érdeklődőket.
📅2024. szeptember 24-én, kedden 14:00 és 18:00 óra között

📍Pannon Egyetem felső kampusz, az “O” épület előtt.

A részvételhez előzetes regisztráció szükséges, melyet a csapatok Horváth Virágnál tehetnek meg e-mailben a következő címen: horvath.virag@htk.uni-pannon.hu.

A verseny célja, hogy a résztvevők csapataikban egyedi és kreatív módon díszítsenek fel raklapokat, ezzel is hozzájárulva az egyetemi környezet szépítéséhez.  Remek lehetőséget kínál a kreatív önkifejezésre és csapatépítésre, valamint egy nagyszerű alkalom, hogy az egyetemi közösség tagjai közelebb kerüljenek egymáshoz egy vidám és színes esemény keretében.

Raklapfestő verseny1_page-0001

Az Élet Étterme – Beszélgetés az étkezés pszichológiájáról és spiritualitásáról

Szeptember 23-án a veszprémi Papírkutya Kultúrbisztróban egy különleges beszélgetésre kerül sor az étkezés pszichológiai, evolúciós és spirituális vonatkozásairól. A Pannon Egyetem Humántudományi Kar által szervezett eseményen Hajas Bálint újságíró moderálásával két neves szakember osztja meg gondolatait:

• Forgács Attila, PhD, klinikai szakpszichológus, aki az étkezés pszichológiai és társadalmi aspektusairól beszél, mint a stressz, szociális hatások és kulturális szokások.
  • Dudás Katalin (Siri Sant Kaur), gasztropszichológus és jógaoktató, aki az étkezés spirituális oldalát és a tudatos táplálkozás filozófiáját mutatja be.

A beszélgetés célja, hogy új megvilágításba helyezze az étkezési szokásainkat és segítsen megtalálni az egyensúlyt az evés öröme és az egészséges életmód között.

📍 Helyszín: Papírkutya Kultúrbisztró, Veszprém, Szabadság tér 9.
🕕 Időpont: 2024. szeptember 23., hétfő, 18:00

A rendezvény ingyenesen látogatható, és nyitott minden érdeklődő számára!

Kultúrklub 2024-09-23